Top Branduri Bihorene


GALA TOP BRANDURI BIHORENE 2014 

Sigla Gala Top Branduri Bihorene 2014

Sigla Gala Top Branduri Bihorene 2014

GALA TOP BRANDURI BIHORENE

                                        editia a-III-a 2014

“Intr-o  perioadă de mare agitatie politică, de trecere a interesului de dezvoltare local, regional, pe plan secundar, mediul de afaceri trebuie să strângă rândurile, să reactioneze constructiv, determinând clasa politica să coopereze atunci când se iau decizii economice importante pentru judetul nostru, regiunea noastră.

Trebuie să fim mândri cu totii de brandurile bihorene, să le dăm respectul cuvenit si să tinem cont de existenta lor atunci când se iau hotărâri cu privire la mediul de afaceri.

Suntem la cea de-a treia editie a Galei Top Branduri Bihorene, eveniment ce marcheaza mutarea Federatiei Patronilor Bihor intr-un spatiu generos si modern din cladirea simbol a municipiului, CETATEA ORADEA, dar si un suflu nou de unitate profesionala a antreprenorilor bihoreni, gest pentru care le multumesc tuturor, dorindu-le succese deosebite in afacerile lor.”

IOAN LUCIAN

Presedinte Federatia Patronilor Bihor

Scurtă prezentare a evenimentului

Confederaţia Asociaţiilor de Afaceri Transilvania, Federaţia Patronilor Bihor în parteneriat cu Facultatea de Ştiinţe Socio-Umane sub înaltul patronaj al Uniunii Naţionale a Patronatelor din România, organizează în data de 14.03.2014,  începând cu orele 19:00, a treia ediţie a„Galei Brandurilor Bihorene”. Cele mai cunoscute firme bihorene, dar şi străine, care au investiţii în judeţul Bihor, vor fi premiate în urma unui sondaj realizat de Facultatea de Ştiinţe Socio-Umane din Oradea. De asemenea  se va acorda ordinul Vulturul Negru, o înaltă distincţie acordată unor personalităţi remarcante care  au adus o contribuţie semnificativă mediului de afaceri Bihorean.

Au participat până acum la evenimentele noastre următoarele personalităţi ale României: Sergiu Nicolaescu, Ion Caramitru, Principele Radu de România, Petre Roman, Monica Tatoiu, Florin Piersic, ambasadorii Israelului, Ungariei, Belgiei, Slovaciei, Spaniei.

Evenimentul va avea loc în sala Teatrului Regina Maria din Oradea şi va avea peste 400 de invitaţi: oameni de afaceri, politicieni, oameni de cultură, oameni de sport.

Confirmând participarea la acest eveniment celebra actriță de film și teatru, Maia Morgenstern, Excelența Sa, Doamna Ambasador al Canadei, Joanne Lemay, Domnul Președinte al UNPR, Marian Petre Miluțși Excelența Sa, Dna. Ambasador a Republicii Populare Chineze, Huo Yuzhen, ne îndreptățește să credem în importanța acestuia.

Moderator al Galei va fi cunoscuta prezentatoare de televiziune, doamna Mihaela Tatu.

 

FIRME NOMINALIZATE PE DOMENII DE ACTIVITATE :

  1. CONSTRUCTII
SELINA DRUMURI BIHOR SA
CONSTRUCTORUL SALARD ASFAMIST SRL
DUMEXIM INSTAL VEST SRL
CESAL ELECTROCONSTRUCT SILDAC SRL
SIMBAC GHENAU TRADE
CRISANA CONS RAICRIS
CONSTRUCTII BIHOR SA ALFA CONS SRL
ADEPLAST CIVILA
CONGIPS DEME MACARALE
GAVELA COSTILAR SRL
REPCON

 

  1. AGRICULTURA
AGROIND CAUACEU SA PATROL SERVICE
NUTRIENTUL WESTGRAIN SRL
AGROPOD SRL AGRIRO SRL
AGROSEM G.I.F. ROMANIA SRL
AVICOLA VIS-AVIS SA
MIDLAND EXIM SRL RODAC SRL
SADELLI PRO ACVA SRL
AGROMEC NATI PREM SRL
FRIGOFRUCT

 

  1. INDUSTRIE
ZAHARUL ORADEA SA REGIANA
DORBOB AURA
SINTEZA MARCONF
BEDE ARA
UAMT HELIOS
PLASTOR EUROBETON
TERASAL AVACO
EUROPEAN DRINKS FAIST MEKATRONIC
PANIFICATIE TOMIS PREMAGRO
GRANITEX METALICA
OPTIMEDIA PERIND
ANDROMI COMODI
ARNOS

 

 4. COMERT

TREI G CRISUL SUPERMARKET
NOVAEURO ROMEUR
BUNEXIM VANDANA
REGIANA MARKET ABA RO
LOTUS BENE INTERNATIONAL
LEONARDO SAPICO
MURRAY FATCOM
TIGER AMIRA BENVENUTI

 

5. SANATATE

SPITALUL PELICAN CABINET DR. MOHAN
ARSMED MEDICIS
NEWMEDICS MEDICRIS
AVRONA SANTEST
CLINICA MARIA DIAGNOSTICA
CABINET DR. BUMBU MEDOMA
BIOINVEST BIOBLINICA
ECOMED

 

6.  AUTO

WEST GRUP AUTO SIENA
FRIGO EXPRESS CITY TAXI
GIG CLASSMOTOR
AUTOBARA D&C
FULGER TAXI CARBENTA
ACULAR TOP MOTOR
TESAN TRANS KAFER SRL

 

7. SERVICII

RDS ORADEA TRANSPORT SA
OPIUM ROMCURIER
A LA CHEF EDITURA AQUILA
SELECT COMAU SRL
MIRACLEAN TRANSGEX
EUROCLIMA ACTIVE JOB
CRIST VEST AUDIT SPRL SPARTAN GRUP

 

 8. CULTURA, EDUCATIE, SPORT

LIBERTY CRISUL
ANSAMBLUL CRISANA LICEUL GOJDU
TEATRUL REGINA MARIA LICEUL EMINESCU
GYM MAR STRONG CSM ORADEA
LUCEAFARUL ARS NOVA
VOINTA

 

9. TURISM

PRESIDENT HOTEL MAXIM HOTEL
MILLENIUM HOTEL SILVER HOTEL
ANTARES ALEGRIA PENSIUNE
SLAVIA HOTEL TURISM FELIX SA
NEVIS HOTEL LUCON
SCORILO HOTEL TURIST CENTER
PERLA HOTEL ORADEA RESTAURANT
ROMTUR HANUL PESCARILOR

 

FINALISTI :

SECTIUNEA CONSTRUCTII

LOCUL 3  : CONSTRUCTORUL SALARD

LOCUL 2 : SELINA

LOCUL 1  : GAVELLA

 

SECTIUNEA AGRICULTURA

LOCUL 3 : PATROL SERVICE

LOCUL 2 : NUTRIENTUL

LOCUL 1  : AGROIND CAUACEU

 

SECTIUNEA INDUSTRIE

LOCUL 3 : EUROPEAN DRINKS AND FOOD

LOCUL 2 : DORBOB

LOCUL 1 : PLASTOR

 

SECTIUNEA COMERT

LOCUL 3 : LEONARDO

LOCUL 2  : TREIG

LOCUL 1 : TIGER AMIRA

 

SECTIUNEA SANATATE

LOCUL 3 : AVRONA

LOCUL 2  : ARSMED

LOCUL 1  : PELICAN

 

SECTIUNEA AUTO

LOCUL 3 : WEST GROUP

LOCUL 2 : D&C

LOCUL 1 : AUTOBARA

 

SECTIUNEA SERVICII

LOCUL 3  : SPARTAN GROUP

LOCUL 2 : SELECT CATERING

LOCUL 1 : RDS&RCS

 

SECTIUNEA CULTURA,EDUCATIE,SPORT

LOCUL 3 : EMANUIL GOJDU

LOCUL 2 : GYM MAR STRONG

LOCUL 1 : TEATRUL REGINA MARIA

 

SECTIUNEA TURISM

LOCUL 3 : HOTEL NEVIS

LOCUL 2 : TURISM FELIX

LOCUL 1 : HOTEL PRESIDENT